Gönderen Konu: Üniversitelerin Paramedik Bölümleri ve Taban Puanları  (Okunma sayısı 92921 defa)

Çevrimdışı buket_112

• Yeni Üye
  • *
  • Üye Puanı 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Üniversitelerin Paramedik Bölümleri ve Taban Puanları
« Yanıtla #150 : 10 Ocak 2013, 06:25:54 »
hacam Acil Yardım ve Afet Yönetimi paramedikler için üst öğrenim sayılıyormuş artık ben haziranda paramediklik bölümünü bitiriyorum  Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümüne geçmek için ne yapmam lazım ??? çok acil cevap bekliyorumm

Çevrimdışı metanoya

• Admin
  • Uzman Üye
  • *
  • Üye Puanı 785
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 10 Ocak 2013, 15:37:50 »
        Paramedik Bölümünün Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümüne DİREK GEÇİŞ hakkı yok.
YGS sınavına girip YGS-2 puanınla bu bölümü kazanman gerekiyor.(Hemşire ve ATT bölümü öğrencileri 30 puana kadar ek puan alabliyorlar.)
        Paramedik bölümünün Hemşirelik bölümüne DİREK GEÇİŞ hakkı var.
Öğrenciliğini unutmayan öğretmenler, öğretmenliğini unutmayan idareciler olmamız dileğiyle...

Çevrimdışı buket_112

• Yeni Üye
  • *
  • Üye Puanı 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 10 Ocak 2013, 22:27:36 »
ama bi yerde okudum yeni karar alınmış dikey geçiş varmış o bölüme ? varsa eger ne yapmam lazım

Çevrimdışı metanoya

• Admin
  • Uzman Üye
  • *
  • Üye Puanı 785
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 11 Ocak 2013, 13:26:45 »
ama bi yerde okudum yeni karar alınmış dikey geçiş varmış o bölüme ? varsa eger ne yapmam lazım
Bizim için esas olan ÖSYM'nin Direk Geçiş Kılavuzudur. 2012 Direk Geçiş Kılavuzunda paramedik bölümü sadece Hemşirelik bölümüne Direk Geçiş yapabiliyor. 2013 kılavuzu mayısın son haftasında yayınlanır. O zaman kılavuza yeniden bakılır. Bunun dışında başka kaynaklardan okuduğunuz, duyduğunuz bilgilere itibar etmeyiniz.
Öğrenciliğini unutmayan öğretmenler, öğretmenliğini unutmayan idareciler olmamız dileğiyle...

Çevrimdışı buket_112

• Yeni Üye
  • *
  • Üye Puanı 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 11 Ocak 2013, 14:41:36 »
peki bişey daha sorayım direk geçiş tam olarak nasıl yapılıyor ?? benim o bölüme geçmem lazım

Çevrimdışı metanoya

• Admin
  • Uzman Üye
  • *
  • Üye Puanı 785
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 11 Ocak 2013, 14:49:42 »
peki bişey daha sorayım direk geçiş tam olarak nasıl yapılıyor ?? benim o bölüme geçmem lazım
Direk Geçişle bu bölümde okuma şansın yok, Ygs-2 puanınla bu bölümde okuyabilirsin.

Çevrimdışı zehraa

• Yeni Üye
  • *
  • Üye Puanı 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 15 Ocak 2013, 20:33:18 »
mrb ben lisede hasta ve yaşlı hizmetleri bölümünü okuyorum hocam acil ve ilk yardım  devlet üniversitesini istiyorum gaziantep üniversitesi  94 diploma notu ile kapatmıs ben bu sene mezun olacağım sımdıye kadar yıl sonu ortalamam 70 üzeri oldu diploma notu farklı hesaplanıyormus galiba 80 civarı gelir mi bilmiyorum ama ikinci öğretim ve doğu tarafından herhangi bir devlet üniversitesi gelme ihtimali var mı?  ___17

Çevrimdışı metanoya

• Admin
  • Uzman Üye
  • *
  • Üye Puanı 785
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 16 Ocak 2013, 11:05:45 »
mrb ben lisede hasta ve yaşlı hizmetleri bölümünü okuyorum hocam acil ve ilk yardım  devlet üniversitesini istiyorum gaziantep üniversitesi  94 diploma notu ile kapatmıs ben bu sene mezun olacağım sımdıye kadar yıl sonu ortalamam 70 üzeri oldu diploma notu farklı hesaplanıyormus galiba 80 civarı gelir mi bilmiyorum ama ikinci öğretim ve doğu tarafından herhangi bir devlet üniversitesi gelme ihtimali var mı?  ___17

Okuduğun sağlık meslek lisesinin adını ve bulunduğu ili yazarsan daha net şeyler söyleyebilirim...

Çevrimdışı mteksin

• Yeni Üye
  • *
  • Üye Puanı 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 24 Ocak 2013, 00:37:58 »
Merhabalar, Hocam bir kaç sorum olacaktı.
1- Ben düz lise mezunuyum eşit ağırlık bölümünden.  Özel üniversite, Acil ve ilk yardım bölümü yazmak istiyorum   şansım var mı ?
2- Eğer tercih gelirse  bu bölüm için boy kilo standartları göz önunde bulunduruluyormu?

Şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı serdaratt

• Yeni Üye
  • *
  • Üye Puanı 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 27 Aralık 2013, 00:39:01 »
 :D hocam merhabalar kendim kırıkkaleli yim kalecik sağlık meslek 2004 mezunuyum ankara 112 de görev yapıyordum aydın 112 de görev yapmaktayım paramediklik okumak istiyorum ama eski mezun olduğum için yerleşmen zor diyorlar aydında veya izmir de özel bir üniversitede paramedik bölümü okumak istiyorum yerleşme şansım nedir yüksek puan almam gerekiyor mu kalecik sml mezunu olduğum için öncelik ankara yı mı? tercih etmem gerekiyor
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Çevrimdışı metanoya

• Admin
  • Uzman Üye
  • *
  • Üye Puanı 785
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 31 Aralık 2013, 15:06:58 »
daha önceki yorumlara bakarsanız sorunuza cevap olacaktır...

Çevrimdışı vaaayyy466

• Yeni Üye
  • *
  • Üye Puanı 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 10 Ocak 2014, 17:17:44 »
ben muğla fethiyede sağlik meslek lisesinde okuyorum. bölümüm att 10. sınıfta kpss girdim şimdi son sınıftayım 74 aldım okul birincisiyim okul ort. 89 bu sene atanma şansım var m ??????????

Çevrimdışı metanoya

• Admin
  • Uzman Üye
  • *
  • Üye Puanı 785
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 12 Ocak 2014, 02:37:26 »
ben muğla fethiyede sağlik meslek lisesinde okuyorum. bölümüm att 10. sınıfta kpss girdim şimdi son sınıftayım 74 aldım okul birincisiyim okul ort. 89 bu sene atanma şansım var m ??????????
mezun olduğun tarih ile 27 eylül 2014 arasında bir atama olursa başvuru yapabilirsin...